دختران افتاب

یا زهرا

دختران افتاب

یا زهرا

دختران افتاب

سلام دوستان عزیز من دختری هستم از دختران مشرق زمین
اینجاپاتوق تمام بچه های امروزی و محجبه هست .. با نظراتتون مارو خوشحال کنید .. یاد�ون نره هر روز به ماسر بزنیدامیدوارم لحظات خوشی رو در وب بگذرونید ..
و با خواندن مطالب وبــ، میفهمید که داشتن حجاب چه حس زیباییست ...
ــــــــــ♥ـــــــــــ♥ــــــــــــ♥ــــــــ
من به خاطر وضع حجاب جامعه خیلی ناراحت بودم به همین خاطر وبلاگی ساختم تا شاید بتونم یه خورده ازاین مشکل رو حل کنم ودل فاطمه زهرا (س)کمی شاد بشه میدونم راه طولانی درپ یش داریم اما به امید ان روز....

طبقه بندی موضوعی

۱۳ مطلب در شهریور ۱۳۹۳ ثبت شده است

۳۰
شهریور
حجاب کلید نزدیکی به فاطمه الزهرا(س)است.

حفظ چادر حفظ دین ومذهب است
شیوه زهرا ودر درس زینب است.

گرمای تابستان چه لذت بخش است وقتی با خدا معامله بهشت وجهنم می کنم,گرما را به جان میخرم اما حجابم را با جهنم عوض نمی کنم.
  • دختری ازتبار افتاب
۲۸
شهریور


عده ای گمان می کنند حجاب مانع ازادی و فعالیتهای اجتماعی زن است.

درباره ازادی,عقیده ها و سلیقه های مختلفی وجود دارد.تصور غربی ها از ازادی,نبودن قیدو بند برای رسیدن به مال وشهوت وخواسته های نفسانی انسان است ولی در نگرش اسلام,ازادی کلمه مقدس و دارای اصالت است که اندیشه و عقیده ازاد در راس ان قرار دارد.

بدین معنا که حیرت و ازادی جزو ذات انسان است و نباید انسان از این مقام تنزل کند,دیگران نیز حق ندارند انسانی را تحت سلطه خود دراورند.

  • دختری ازتبار افتاب
۲۷
شهریور


شاید حجاب درظاهر به محدودیت زن تعبیر شود اما روح واقعی حجاب حکایت از محدودکردن کامیابی ها به محیط خانوادگی وهمسران مشروع وهمچنین سلامت جامعه ومصون ماندن ان از لجنزار مفاسد اجتماعی است تازمینه برای کمال اخلاقی اماده گردد.

  • دختری ازتبار افتاب
۲۷
شهریور
آلفرد هیچکاک:

زن شرقی تا چند سال پیش به خاطر حجاب و روبندی که

 به کار می برد خود به خود جذاب می نمود و همین  مساله جاذبه

 نیرومندی به آنها می داد اما به تدریج تدبیری که زنان این کشورها برای برابری

 با زنان غرب از خود نشان دادند حجاب و پوششی که دیروز

 بر زن شرقی کشیده شده بود از میان رفت

و همراه آن از جاذبه او هم کاسته شد.

  • دختری ازتبار افتاب
۲۵
شهریور

حجاب دارای محدودیتی زیباست که از وجود هرجو مرج وبی بندوباری در جامعه جلوگیری می کند. چگونه میتوان باور داشت که قوانین ظاهری باتمام محدودیت هایش برای انسان مفید است,اما قوانین الهی که برای حفظ سلامت روح صادر شده است گلی زیبا بی حصار ونگهبان رها شود.خداوند زمانی که انسان را افرید ,حجاب را واجب کردواین محدودیت را فقط مربوط به زن قرار نداد,بلکه تمام ارزشها و افریده های با ارزش را شامل می شود.چنانچه شب حجابی است برای روز.حجاب حاله ای است از نور,برای حفظ نور,اهمیت ان برای زن ازان جهت است که زن کانون عفت وحیاست,گل زیبای زندگی است,مادر افرینش ومحور خانواده است.
انسان ادارای تفکر الهی هرگز حجاب را محدودیت نمی داند,بلکه ان را حصاری به دور گل وجودی خود می داند.تعریف حجاب چیزی نیست جز زیبایی که خالق زیبایی ها ان را معنا کرده است جهت حفظ مروارید انسانی زن در دریای بیکران جهان,پس باید این مایه ی گرانبها را در مسیرهای پاک و در سدهایی محکم محفوظ نمود تا به دریایی که لایق اوست برسد.
  • دختری ازتبار افتاب
۲۴
شهریور
همه چیز با نام افریننده زیبایی ها که مظهر کمال و زیبایی است شکل می گیرد وهر چیز زیبا قانون ودستورالعملی از طرف اوست.

با اندکی تامل وتعمق در زیبایی های هستی می توان به وجود خالق هستی پی برد.زیبایی هایی که همواره از پس پرده وحجابی نمایان می شود ونشانه ای بر وجود خالق خود هستند.

حجاب نیز یکی از زیبایی ها ونعمتهای الهی است همانگونه که پوشش برای جواهر وحصار برای گل بزرگترین نعمت است فرمان حجاب برای زن ومرد نیز از الطاف خفیه الهی است.حجاب رودی است از نجابت,گلی است از عفت,گوهری است پر قیمت,خورشیدی است با عظمت,کوهی است پر هیبت,معدنی از معرفت,جوازی بر حرکت,نشانی از خلقت,جوهری از جرات,پیامی از نبوت,ندائی از امامت,کلامی از عصمت وقانونی از حکمت جهت دست یافتن به دریای بی انتهای معرفت وحقیقت الهی که جدا ان را شایسته زنان ومردان کرده است.

  • دختری ازتبار افتاب
۱۹
شهریورکلیپی کوتاه از صحبت های حاج حسین یکتا...برای دریافت صوت، کلیک کنید.
  • دختری ازتبار افتاب
۱۹
شهریور

کلیپ صوتی از سخنرانی استاد فرهنگ با موضوع حجاب

 


برای دریافت صوت، کلیک کنید.


*دل نوشت:

در این وانفسای دنیا،
دلخوشم به این پارچه ی مشکی؛
که شاید قلب محزون آقایم را نوازش کند...


برگرفته از fanous313.blog.ir
  • دختری ازتبار افتاب
۱۸
شهریور


امام خامنه ای عزیز (مدظله العالی)


زن، در تعریف غالباً شرقی، همچون عنصری در حاشیه و بی‌نقش در تاریخ‌سازی؛ و در تعریف غالباً غربی، بمثابه‌ی موجودی که جنسیت او بر انسانیتش می‌چربد و ابزاری جنسی برای مردان و در خدمت سرمایه‌داری جدید است، معرفی می‌شد. شیرزنان انقلاب و دفاع مقدس نشان دادند که الگوی سوم، «زن نه شرقی، نه غربی» است. زن مسلمان ایرانی، تاریخ جدیدی را پیش چشم زنان جهان، گشود و ثابت کرد که می‌توان زن بود، عفیف بود، محجبه و شریف بود، و درعین حال، در متن و مرکز بود. می‌توان سنگر خانواده را پاکیزه نگاه داشت و در عرصه‌ی سیاسی و اجتماعی نیز، سنگرسازی‌های جدید کرد و فتوحات بزرگ به ارمغان آورد. زنانی که اوج احساس و لطف و رحمت زنانه را با روح جهاد و شهادت و مقاومت در آمیختند و مردانه‌ترین میدانها را با شجاعت و اخلاص و فداکاری خود فتح کردند.
در انقلاب اسلامی و در دفاع مقدس، زنانی ظهور کردند که می‌توانند تعریف زن و حضور او در ساحت رشد و تهذیب خویش، و در ساحت حفظ خانه‌ی سالم و خانواده‌ی متعادل، و در ساحت ولایت اجتماعی و جهاد امر بمعروف و نهی از منکر و جهاد اجتماعی را جهانی کنند و بن‌بستهای بزرگ را درهم بشکنند.

  • دختری ازتبار افتاب
۱۸
شهریور
حجاب علاوه بر ارزش فرهنگی و دینی خود می تواند بیانگر تفاوت ها باشد.
 
تفاوت کسانی که بر حفظ کرامت خویش تاکید دارند با آنهایی که آسان تر از کنار این موضوع می گذرند.
 
با این حال تجربه پوشش کامل اسلامی یا همان چادر نشان می دهد که نه محدودیتی در کار است. نه حصار و نه زیر و روشدنی در ظاهر.
 
یک تجربه که شاید برای همه ما با حضور در بقاع متبرکه رخ دهد.
 
 
 
  • دختری ازتبار افتاب